Jest tylko jeden taki adres w Warszawie

Od momentu oddania do użytku w 2006 roku, Rondo 1 na stałe wpisało się w krajobraz Warszawy. Unikatowa, światowej jakości architektura oraz wyjątkowe warunki pracy czynią z budynku najbardziej prestiżową lokalizację w Europie Środkowo - Wschodniej.
Rondo 1 składa się z dwóch budynków: czterdziestopiętrowej przeszklonej wieży (Budynek B) usytuowanej równolegle do Alei Jana Pawła II oraz niższego, dziesięciopiętrowego Budynku A o fasadzie z nieprzejrzystego matowego szkła, położonego od strony ul. Świętokrzyskiej.

Projekt kompleksu Rondo 1 powstał w wyniku współpracy polskiej pracowni architektonicznej AZO i światowej sławy architektów z amerykańskiej firmy Skidmore, Owings & Merill, specjalizującej się w projektowaniu budynków wysokich i mającej na swoim koncie takie projekty jak Sears Tower i John Hancock Building w Chicago. Inwestycja jako pierwsza w Warszawie oferuje najnowocześniejszy budynek wysokościowy klasy AAA z powierzchnią biurową odpowiadającą najwyższym światowym standardom i dającą się aranżować w dowolny sposób tak, by sprostać potrzebom najbardziej wymagających najemców.

Wysoce wydajna powierzchnia biurowa została zaprojektowana w oparciu o 1,5 metrowy system modułowy. Typowa wielkość piętra waha się od 1,400 do 1,500 m2 powierzchni użytkowej, zaprojektowanej wokół dwóch trzonów centralnych. Standardowa powierzchnia została zaprojektowana w systemie "open space", może być ona jednak przystosowana do dowolnej opcji aranżacji w zależności od potrzeb klienta. Głębokość powierzchni biurowej wynosi 5 m, co zapewnia optymalny dostęp naturalnego światła do wszystkich stanowisk pracy.  Budynek oferuje szereg najnowszych rozwiązań technicznych oraz udogodnień niespotykanych wcześniej w obiektach biurowych.

Głównym założeniem podczas projektowania kompteksu Rondo 1 było stworzenie wysoce wydajnej powierzchni biurowej w przyjaznym otoczeniu wraz z niezbędnymi funkcjami usługowo handlowymi.
Kompleks oferuje użytkownikom szereg udogodnień, przewyższając pod tym względem konkurencyjne obiekty. Supermarket, klub fitness, przedszkole, centrum konferencyjne, drogeria, usługi finansowe, restauracja to tylko niektóre z nich.

Jako pierwszy w Europie wieżowiec, kompleks Rondo 1 otrzymał certyfikat ekologiczny LEED® Gold w kategorii „Budynki istniejące”. W 2016 roku zakończony został proces recertyfikacji w kategorii „Budynki istniejące”, w ramach którego Rondo 1 otrzymało certyfikat ekologiczny LEED® Platinum.  
RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowych nagród: 
Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011”
CEEQA
2013 w kategorii "Budynek Dekady"
EUROBUILD Award
w 2016 roku w kategorii "Office of the Year 2016", nagroda została przyznana przez Najemców Rondo 1
Property Design Award 2016 w kategorii "Bryła - Biurowiec".